Mă puteți ajuta?

Hipersexualitate

Postata de MembruMobileApp1491603561 cu 7 ani in urma.

Bună seara! Am o mică problemă... Am 22 de ani și am început să mă masturbez în pre-adolescență undeva în jur 6-7 ani, deși îmi aduc aminte că pe la vreo 4-5 ani eram excitat fără măcar să știu ce-mi provoacă acea stare...dar nu asta e problema ci faptul că de aproximativ 15 ani mă masturbez zilnic de mai multe ori pe zi. Nu știu e posibil să fiu dependent sexual... pe bune am fost și la preot, și deh să zicem că asta n-a ajutat prea mult, așa că am zis să cer un sfat profesional? Vreo idee înafară de absintență completă?

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1491603561

acum 7 ani

A da, am uitat să precizez nu știu dacă are vreo importanță dar sunt virgin.