Daca valoarea psa este de 30.09 ng/mL ,Iar free psa este de10.75 ng/m L cat de grav este/?

Hiperplazie benigna de prostata

Postata de MembruMobileApp1504801218 cu 6 ani in urma.

In data de de 28.08 2017 sotul meu a facut o citoscopie la sp.FUNDENI ,de catre domnul profesor Gangu C-tin,in urma careia s-a constatat ca nu este nimic grav.PSA si free PSA LE-A FACUT IN DATA DE 04.09.2017.
iN cazul acesta ce ma sfatuiti ca trebuie facut.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.