Buna seara! Aceasta hiperhidroza nu trece de la sine?

Hiperhidroza

Postata de Utilizator11718210612 cu 3 luni in urma.

Buna seara! Aceasta hiperhidroza nu trece de la sine?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

In general, hiperhidroza nu trece de la sine, ea fiind o afectiune cronica. Cu toate acestea, exista diverse metode de tratament care pot ajuta la ameliorarea simptomelor.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-pielii/transpiratia-excesiva-ce-este-de-ce-apare-si-cum-o-tii-sub-control_19060
sfatulmedicului.ro/Transpiratia/solutii-pentru-a-scapa-de-transpiratia-excesiva_16819