ce inseamna cand nivelul bilirubinei este crescu?

Hiperbilirubinemie

Postata de Utilizator11533044199 cu 5 ani in urma.

In urma analizelor, rezultatele sunt urmatoarele: Bilirubina directa 0,39 (0-0,2)
Bilirubina totala 1,17 (0-1)
TGP 7 (0-31)
TGO 11.40 (0-34)
Va rog sa-mi explicati ce înseamnă acest nivel al bilirubinei,daca este cazul sa ma îngrijorez sau ce analize as mai putea sa fac pentru a afla mai multe detalii.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/icterul_578