Oare de ce nu-mi dispare o pata rosie de pe conturul dintre buza si piele unde am avut un herpes?

Herpes

Postata de membru311928 cu 7 ani in urma.

Am avut un herpes in urma cu cateva luni, exact pe linia dintre buza si piele. Herpesul s-a vindecat, dar nu complet. Mi-a ramas o pata rosie. Nu e umflata, nu e foarte urata, dar nu dispare de tot...si e putin inestetica. M-am dat cu Baneocin-unguent, cu Cicaplast-balsam de buze. Se mai retrage cateodata, dar nu dispare de tot. Oare care e cauza ?

Raspunsuri (2)

Antohi alin

acum 2 ani

Si eu sunt în aceeași situație. Nu a mai dispărut niciodată la mine

Utilizator11573585399

acum un an

Urmăresc cu atenție subiectul....În urma cu o luna de la un herpes care a dat înapoi..apoi în locul acela nu se mai reface pielea deloc...Am mers la medic și mia spus ca a atins un vas de sange și se vindeca mai greu...mia dat o crema pentru 7 zile și dacă nu îmi trece sa merg sa îmi cauterizare rana....sa vindecat în 3 zile...problema e ca a rămas o zona roșie închisă care încă ma doare când și când....Oare de ce nu îmi mai trece?? Am tot cautat pe aici dar nu am găsit nimic...O sa merg iar la medic...Dar sunt fără servici și plătesc o grămadă de bani....Speram sa găsesc ceva interesant...Va mulțumesc și va doresc sănătate!