vreau numai un sfat

Hernie de disc

Postata de IOANA-MONA cu 14 ani in urma.

Ma numesc Luca Ioana Mona sunt din jud MS,si am FISA MEDICALA la dumneavoastra.Raspunsul la sanatatea mea la-m primit de la DR.OTILIA MOTOI. As vrea sa mai stiu daca ma pot pensiona de boala,fiinca la cine ma indrumat doamna dr.am fost si mi-au garantat numai 40% ca imi reuseste operatiadar ma-u indrumat sa ma pensionez de boala,deoarece am si un copil de 11ani de crescut,si este riscu sa paralizez,si nu am voie sa ridic,sa stau in picioare prea mult sau in sezut,deorece ma supara tare la coloana,am fost sa ma angajez si cand au auzit ce probleme am cu coloana nu au vrut sa ma angajeze.Va multumesc!

Raspunsuri (6)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Daca vrei sa te pensionezi pe caz de boala trebuie sa te adresezi Casei Teritoriale de Pensii in MS. Mergi si vezi despre ce este vorba pentru ca iti va cere o serie de acte sa vada de ce boala suferi. Multa sanatate

Maria C

acum 14 ani

Ca sa nu faceti un drum pana Casa de Pensii, va dau un nr de telefon si incercati sa sunati si poate va explica ei ce aveti de facut. 0265311021

Sheila

acum 14 ani

Cu problemele d-voastara si ac***a in vedere ca nu puteti lucra cred ca aveti sanse mari sa va pensionati. Ar trebui sa discutati cu un medic si veti avea nevoie de cateva internari, daca nu ati avut deja. Discutati cu un medic specialist din judet
Sanatate multa

IOANA-MONA

acum 14 ani

va multumesc din suflet pt sfaturile si indrumariile voastre,am fost internata de multe ori in spitale,dar la cati am fost au spus ca este de la coloana,si tratamente am facut foarte multe si nici un rezultat,ma tot supara coloana,am probleme si cu picioarele.Ma dor si se unfla picioarele.Ultima data am iesit din spital in 29.07.2009.

solano

acum 14 ani

Da e soramea are probabil o alta boala insa boala asta se numeste boala curviei interesant nu poate lucra nimic insa sa umble cu barbatii altora nu o mai doare nimic

mamaie

acum 14 ani

Bine ca era Liviu care sa iti plateasca Tratamentele ca si asa nu ai lucrat niciodata nicaieri nu te mai ajuta fratii.......tot mereu esti la fostul sot sa cercesti bani acuma sa it dea maicata daca nu esti in stare sa muncesti ca nu te impaci deloc cu munca,fratet-o e la oi in Spania spune-i sa iti trimita un cas sau o branza