umflatura pe noada coloanei

Hernie de disc

Postata de lavinia42100081 cu 12 ani in urma.

am o umflatura in zona discurilor l4 l5 s1 foarte dureroasa este vizibila si moale la palpare care iradiaza cu durere si amorteala atit in bazin cit si in picioare;dimineata sau in repaus prelungit este ingrozitor de dureros sa incep sa merg .am 44 ani si aceasta umflatura a aparut in urma cu 24 de ani dupa nasterea celui de al doilea copil

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

se poate apela la medicul neurolog sau chiar neurochirurg pentru o examinare clinica, prescrierea unui tratament antialgic, antiinflamator. ; ar fi bine de efectuat un RMN de coloana lombara centrat pe zona afectata pentru aprecierea acelei formatiuni cat si pentru depistarea unor afectiuni discale (ale discului intervertebral : herniere in diferite grade de evolutie ).

Apireven

acum 12 ani

http://artroseocor.freewb.ro/apireven-reumatism