Tache Maria? Hernie de disc lombara l4 l5 și s1 operată ?

Hernie de disc

Postata de Maria Tache cu o saptamana in urma.

Bună ziua,de când m-am operat de hernie de disc lombara l4 l5 și s1,am picioarele reci are vreo legătură, mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o saptamana

Buna ziua,

Simptomele, precum picioarele reci, pot fi cauzate de unele complicatii postoperatorii cum ar fi o circulatie sanguina redusa in membrul inferior sau o posibila leziune a nervilor.

Ar fi recomandat sa discutati cu chirurgul care v-a operat sau sa consultati un alt specialist pentru a exclude alte posibile cauze. Este posibil sa fie nevoie de mai multe investigatii pentru a determina cauza exacta a simptomelor dvs.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/motive-pentru-care-ai-mereu-picioarele-reci_16637
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/maini-si-picioare-recii-circulatia-sangelui-este-cauza_16585