se poate?

Hernie de disc

Postata de cameleona cu 10 ani in urma.

buna seara am o intrebare de cativa ani am fost diagns cu lombosciatica dar intro zi am alunecat si mam lovit la spate pe parte stanga de atunci am dureri mari am fost la doctor si mia zis ca am hernie de disc sa fi provocat lovitura durerea de hernie?
se poate

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In cazul acesta trebuie exclusa o fractura sau fisura vertebrala. Este recomandat sa efectuati o readiografie de coloana lombara insa , de preferat, este sa efectuati un RMN.

cameleona

acum 10 ani

eu pot merge pe picioarele mele fac tratament dexamed injectabil tramadol 50mg si midocalm 150mg dar nu simt nici o inbunatatire din contra parca durerile se intensifica pe zi ce trece ce pot face sa scap de durerile astea insuportabile

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In cazul acesta trebuie exclusa o fractura sau fisura vertebrala. Este recomandat sa efectuati o readiografie de coloana lombara insa , de preferat, este sa efectuati un RMN.