sarcina si hernie de disc

Hernie de disc

Postata de gabiii cu 12 ani in urma.

buna,sunt insarcinata in luna a doua si acum 6 luni in urma unui rmn am fost diagnosticata cu doua hernii de disc si o bucata de vertebra rupta si deplasata,de o hernie de disc am fost operata pt.ca facusem semipareza pe un picior.Intrebarea mea este ce trebuie sa fac sa duc sarcina pana la capat?Sa fie si bebe bine si coloana mea.Am un servici unde stau in picioare 16-18 ore pe zi.Oare se poate opara cealalta hernie si in timpul sarcinii,repaos total la pat sau exista si alta metoda? Va rog mult sa-mi raspundeti.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Va recomand serios sa mergeti sa vorbiti cu medicul dvs neurochirurg, care v-a operat si va cunoaste situatia. Este singurul in masura sa va ofere un raspuns concret.