sa fac operatia?

Hernie de disc

Postata de cioturufa cu 13 ani in urma.

Mi s-a descoperit hernie de disc I4-I5.Am dureri de spate de 2 ani pe care le tratez cu pastile depinde cum mi le dau medicii.Cert este ca doctorii mi-au dat termen de gandire,2 saptamini, daca vreau sa o fac sau nu.Mentionez ca sunt in Madrid,unde doctorii nu garanteaza nici ei 100% operatia si ca dupa timpul de recuperare nu vei mai avea dureri.
PROBLEMA ESTE CA SUNT SINGURA SI IMI CASTIG EXISTENTA DIN CE MUNCESC EU daca m-as opera nu mi-as putea permite nici sa platesc unde stau,sau de mancare.Singurul lucru bun este ca nu as plati operatia,atat.
Si aici daca nu esti"bun de munca"nimeni nu te ia sa muncesti
SA RISC?nu as risca pt sanatatea mea daca as sti ca mai tarziu pot sa-mi revin ca sa pot macar sa-mi castig existenta.

Raspunsuri (4)

criss77

acum 13 ani

Buna, am citit ec ai scris, eu sint operata de hernie de disc de o 5 saptamina, si ma simt bine... De ce nu vii tu in tara, te operezi si cind esti pregatita in maxim 6 luni, pleci inapoi in Spania.. Pt ca risti sa ajungi mai rau si atunci ce ai sa faci? Pt mai multe amanunte las id-ul meu: criss_cristinik77 Sa ai grija de ty si astept sa vb. Te pup.

cioturufa

acum 13 ani

Multumesc pt sfat,e bine cand,cel putin gasesti un raspuns.incerc sa te contactez
ti-am trimis un msj.E greu de spus hai vino in tara,acolo am pierdut contactul cu realitatea,si toti imi zic ca ar fi mai bine sa fac aici operatia cel putin nu platesc(nici spitalizarea)

criss77

acum 13 ani

Buna, te-am bagat in lista mea de mess, stiu ca e greu pt tine, dar nici sa stai cu durerea in corp, incet, incet o sa te doboare durerea... Oricum vb cind o sa fii si tu pe mess... Te pup!

mary

acum 13 ani

Buna .sa sti ca daca nu ai semne neurologice grave ai putea sa mai amani operatia .CE fel de simtome ai ? exista doar durere ? Ai amorteala ,parastezii pe picioare sau pe un singur picior durerea ajunge pana in calcai ? sa sti ca dupa operatie nu vei mai fi ca inainte niciodata ......depinde si de munca care o prestezi, daca te operezi va trebui sa-ti schimbi locul de munca cu unul in care sa nu ridici sa nu cari , sa nu stai in frig ,in curent , sa nu stai mult in picioare .Chiar daca te vei simti bine dupa operatie trebuie sa respecti toata viata aceste reguli ca poate recidiva hernia in cazul in care nu te pastrezi .Si daca te operezi fa acolo in spania ca aici e mai rau decat acolo si stai in concediul medical maxim cat iti permite legea ca sa te refaci .sanatate iti doresc