RMN

Hernie de disc

Postata de vulpeaurica cu 10 ani in urma.

BUNA ZIUA Va rog poate cineva sa ma lamureasca si pe mine ce inseamna toate cele dupa un RMN
discreta scolioza lombara dextro-concava cu punct maxim la L3reducerea lordozei lombare
corpuri vertebrale lombare cu dimensiuni normale cu osteofitoza anterioara si laterala cu anomali de semnal de tip grasos
discuri intervertebrale cu dimensiuni normale in hiposemnal T2 si STIR neomogene deshidratate la nivel L1-l2 L4-l5 siL5-S1
la nivel L4-L5 protruzie discala circumferentiala cu amprentare de sac dural reducerea grasimii periradiculare extraforamiral drept
la nivel L5-S1protruzie discala circumferentiara cu amprentare de sac dural contact disco-radicularextraforaminal bilateral
fara modificari de semnal la nivelul conului medular si fillum terminale
daca are cineva atata rabdare multumesc di suflet

Raspunsuri (1)

vulpeaurica

acum 10 ani

multumesc din suflet