Rezultat RMN?

Hernie de disc Dureri de spate

Postata de MembruMobileApp1511877068 cu 6 ani in urma.

Buna ziua!
Am primit rezultatul RMN-ului si va rog sa ma ajutati sa aflu care este de fapt diagnosticul.
1. Diminuarea lordozei;
2. Fegenerescenta discala L4-L5, L5-S1 (hiposemnal T2 de deshidratare a nucleului pulpos),
3. Hernii intraspomgioase T9-L2,
4. Discreta hernie posteolaterala dreapta L4-L5 cu atingere extraforamionala dreapta radacina adiacenta,
5. Minim debord discal L5-S1 cu atingere extraforaminala bilaterala radacini adiacente dreapta >stanga,
6. Epicon medular cu semnal si dimensiuni normale.

Concluzii:
Conflicte discoradiculare L4-L5, L5-S1.

Va multumesc foarte mult!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.