Remediu Sciatica?

Hernie de disc

Postata de Laurentiu Ionut cu 2 ani in urma.

Buna seara! De jumatate de an am dureri foarte mari la spate in partea lombara, in timp ce conduc mai ales, dar si cand merg si cand stau in pat. Cateodata ma inteapa rau, ca si cum m ar injunghia cineva. Durerile se lasa pe priciorul drept, soldul mai ales, pana la talpa piciorului, imi amorteste deseori, dar cea mai mare durere este cand stau in acea pozitie de condus. Am facut RMN si am fost diagnosticat cu lombosciatica(protuzii discale L4-L5, L5-S1). Medicii care m au examinat au spus ca inca nu e de operat. Am luat medicamente antiinflamatorii , am facut 20 de sedinte kinetoterapie, fizioterapie, nu m au ajutat cu nimic. Fac exercitii in fiecare seara, insa ma ajuta doar pe moment. Ce ma sfatuiti? Sa incerc cu injectii? Ar fii mai benefice?

Raspunsuri (2)

Utilizator11629572897

acum 2 ani

Incercati terapia Bowen pe mine m a ajutat sa scap de operatie !Multa sanatate va doresc !

Krisztian

acum o luna

Si eu sunt tot asa, oare ati reusit sa rezolvati problema?