PROTUZIE LOMBARA

Hernie de disc

Postata de petricaharja cu 12 ani in urma.

IN 2007 AM FOST DIAGNOSTICAT CU PROTUZIE DISCALA L4-L5 SI ACUM IMI AMORTESC PICIOARELE .
CE MA INDEMNATI SA FAC? ( FARA OPERATIE CHIRURGICALA)
PETRICA HARJA
BACAU 0740801514

Raspunsuri (1)

mary

acum 12 ani

Sunt Mary din Buc am vb la tel .va scriu medicamentele care le-am luat si care m-au mai ajutat cat de cat Arcocsia de 60 (concentratia )exista si de 90 ...1/zi nu mai mult de 10 zile in luna impreuna cu Omez pansament pt stomac ,Gabaran de 300 (concentratia mai mica pt ca este si de 400)1sau 2/zi timp de 30 de zile la indicatia medicului neurolog (daca nu aveti o fisa la neurologie sa va faceti pt ca puteti lua compensate aceste medicamente si cu trimitere de la dansu puteti plati mai putin la un RMN cam la jumatate )am mai luat Xefo Rapid dar la fel nu mai mult de 10 zile si nu luati doua tipuri de antiinflamatoare deodata de ex si xefo si arcocsia sunt antiinflamatoare .apoi ceva care naturist Neuromion 3/zi o luna in combinatie cu Milgama N 2/zi o luna de zile (sunt vitamine B) ..daca vi se va recomanda cumva Dexametazona injectabil sa nu faceti pt au efecte adverse .unguente locale si tot ce v-am recomandat legat de recuperarea medicala ,masaj ,kineto (programul Williams )si multa atentie pt a tine afectiunea sub control ca sa nu evolueze.sanatate multa si daca aveti nevoie de vreun sfat cu mare placere .