Presupun nervu sciatic?

Hernie de disc

Postata de Utilizator11543690466 cu 5 ani in urma.

Buna seara,am dureri groaznice la mers in soldu drept si picior,la fel cand stau in picioare,dureri de nedescris,ce sa fac?Am luat antiinflamatoare unguiente,si naturiste,nimic nu-mi ajuta.Nu pot lucra nu pot merge etc.Cand merg incepe durerea trebuie sa ma asez undeva..daca am unde pe strada..si iar cativa pasi si tot asa.Si la frig este un cosmar fff dureros.Va rog sfaturi tratamente indrumati-ma ce sa fac?

Raspunsuri (2)

Utilizator11543466901

acum 5 ani

Buna ziua,
Și eu mă confrunt cu aceeași problemă în plus imi amoarte si piciorul pe lângă dureri.Am facut un RMN la coloana lombara si mi s a găsit hernie de dis lombara.Fac fizioterapie,kinetoterapie si ca tratament iau alanerv,neuromultivit ,mydocalm si celebrex.Am episoade când mă doare si pauze când mă lasă durerile.Cel m crunt este iarna si toamna la frig si umezeala.Cand nu so m putea trebuie sa ma operez
.Faceti investigatii si multa sanatate.

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

In cazul dumneavoastra poate fi vorba de coloana lombara cu o hernie de disc si cu prinderea nervului sciatic sau o afectare a articulatiei soldului ( o coxartroza ). Pentru clarificarea situatiei sunt necesare examinari RMN. Cred ca le-ati facut intre timp si ati primit un tratament. Noi am obtinut rezultate foarte bune prin tehnicile naturiste de tratament .
dr Petre Muresan
Medic primar MG/MF
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )