Posibila hernie ?

Hernie de disc

Postata de MembruMobileAppalyal3xand3r cu 3 ani in urma.

Bună ziua, am 19 ani 1 85 65 kg
În mare parte am o durere în zona de jos a spatelui doar după ce ridic lucruri grele sau ma aplec foarte mult (tăiat lemne, carat în general)
Nu știu dacă e forma mea p***a, dacă fac o forma bună, în general sunt mai cocoșat.. Am făcut sala și nu am avut niciun fel de problema de genul, doar când fac ex gen deadlift ma simt ciudat.. În mare parte orice implica aplecat și ridicat ma aduce într o stare de genul care trece în timp de 2 zile

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 3 ani

Eu vă recomand să apelați la un centru medical specializat în afecțiuni ale coloanei vertebrale. Acolo trebuie să fiți consultat de către specialiștii lor și la nevoie vi se vor indica și investigațiile pe care să le faceți. Dupa acestea, se va decide și un tratament corespunzător.

dr Petre Mureșan