operatie de scolioza la adulti

Hernie de disc

Postata de mihaela1389 cu 12 ani in urma.

buna seara.am 29 ani si la varsta de 14 ani am fost diagnosticata cu scolioza dorso lombara .am purtat corset ,am facut gimnastica medicala si masaj terapeutic.am putut sa o tin cat de cat sub control,insa de cand am ramas insarcinata scolioza s-a agravat.la ultimul control mi s-a recomandat operatia.ma poate indruma cineva catre un medic bun la un spital de stat?din ce am citit pe diverse forumuri,o operatie la dr jianu la clinica privata,pt un adult,ajunge si la 12000 euro,ceea ce mi se pare exagerat de mult.am inteles ca acest medic este printre cei mai buni,dar 12000 euro nu o sa-mi permit niciodata sa dau.asa ca, daca stie cineva ,ceva ce m-ar putea ajuta,din propria experienta sau de la o cunostinta,va rog,nu ezitati sa-mi spuneti.va multumesc

Raspunsuri (3)

Remedii de 12 lei

acum 12 ani

Cumpara de la o farmacie homeopata remediile astea 2 (6 lei un tub) si sugi din fiecare de 3 ori pe saptamana cate o singura granula: Silicea CH7 si Calcarea phosphorica CH7. Ele te vor ajuta mai mult decat 1000 de specialisti caci ce sa schimbe specialistii cand e ceva la nivel de celula . ( Nu sugi 5 granule cum zic de regula farmacistele caci e risipa, ci numai cate una ! )
Ai nevoie de ele oricum in timpul sarcinii. Mananca zilnic 1 lingura de faina de mei de la plafar pe zi in (pt. siliciu anorganic) in iaurt sau suc si daca poti si migdale dulci cate 4-5 pe zi pt. magneziu. Eventual si tarate gatite sau paine integrala adevarata so nu vopsita. Evita acidul folic si vitamine artificiale.
De 2 ori pe saptamana poti sa adaugi si Calcarea fluorica, mai ales in ultima luna de sarcina ca sa nu se rupa apa prea devreme si sa nu-ti pierzi dintii.

mihaela1389

acum 12 ani

multumesc pt sfaturi,insa am nascut acum 2 ani si jumatate.am nevoie de operatie pt ca alta solutie nu mai este pt mine .

Petra

acum 7 ani

Acupunctura ajuta foarte mult...odata cu innotul