necroza de os femural

Hernie de disc

Postata de kasmi cu 14 ani in urma.

buna ziua ,in urma cu doua saptamani am facut o radiografie si mi sa spus ca am la picior diagnosticul necroza de os femural,, am dureri foarte mari mi sau dat calmante ,antiinflamatoare ,,am inteles ca este vb de operatie pentru a mi pune o proteza , in cazul in care nu sunt asigurat cum se procedeaza ,stie cineva ? sunt disperat am 25 de ani de un an nu pot sa muncesc cu aceasta problema , nu stiu unde sa ma adresez ,, va multumesc .

Raspunsuri (3)

MARIANA

acum 14 ani

Esti asa de tanar pentru o asemenea afectiune. Nu mai sta, fa ceva. Inainte de a te opera cauta pe internet, prin doctori alopati, homeopati, naturisti o solutie. Am cautat si eu pentru tata. I s-au mai ameliorat suferintele prin tratamente homeopatice, dar tata are 75 de ani. Nu prea mai poate munci din cauza bolii, dar merge la biserica, mai umbla prin curte si gradina, cam atat ...
Gaseste o munca mai sedentara ca sa nu-ti solicite prea mult incheieturile.
Trateaza-te ca deja ai stat prea mult!!!

MARIANA

acum 14 ani

Am gasit asta pe un site. Este bine sa te informezi asupra solutiilor si sa alegi ce crezi ca

"Am varsta mamei tale si sufar de aceasi boala ca a D-sei. exista intr-adevar posibilitatea introducerii acelui lichid de care vorbesti, se practica o interventie chirurgicala laparoscopica,cu durata de cca 1 ora, dupa care pacientul merge acasa pe picioare si face recuperare ambulatorie. cu ocazia interventiei se scoate prin spalare cartilagiul distrus si se injecteaza solutia de inlocuire a cartilagiului.Operatia se practica si in brasov , daca locuiti prin imprejurimi, intr-un cabinet particular, si costa in jur de 16milioane.informatii la telefon fax.0268/426991, dupa ora 16"

Utilizator21592480430

acum 3 ani

Bună ziua, şi eu am această afecţiune stadiul III din anul 2011, insaă am mers pe hiperbaară la Constanţa şi proceduri la Târgovişte şi Voineşti si până în prezent nu mi-am pus proteză. Sfatul meu este să incerci tot ce se poate până la proteză- Sănătate multă!