Necesită operație?

Hernie de disc Dureri de spate

Postata de Utilizator21530857697 cu 5 ani in urma.

REZULTAT:

IRM COLOANA VERTEBRALA LOMBARA NATIV

REZULTAT:

Examinarea evidentiaza segmentul de coloana vertebrala T11-S3.

Corpii vertebrali cu dimensiuni, forma, pozitie si structura normala.

Discurile intervertebrale cu dimensiunie si semnal normal cu exceptia discului L3-L4 care apare in hiposemnal T2.

Debord discal circumferential L3-L4, L4-L5 cu amprentare de sac tecal.

Aspect in limite normale la nivelul discului L5-S1.

Fara semne de stenoza de canal medular.

Fara semne de compresie de sac tecal si emergenta radiculare.

Conul medular normal.

Fara leziuni paravertebrale.

CONCLUZII:

Deborduri discale L3-L4, L4-L5.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.