Multumiri Dr-lui Marius Catana

Hernie de disc

Postata de Laur C cu 8 ani in urma.

Doresc pe aceasta cale sa multumesc din suflet unui doctor minunat si unui om de o sensibilitate si inalta tinuta morala.
Pe data de 11.06.2015 m-am operat de spondilolistezis si hernie de disc L4-L5 , dupa suferinte care au durat aproximativ o luna. La cei 36 de ani ai mei dupa ce am practicat in adolescenta judo cam 8 ani, aceasta fiind cauza proxima a afectiunii. am avut curajul sa ma las efectiv pe mana domnului Doctor, intr-o operatie deloc usoara, care a durat 5 ore, prin care mi s-a fixat coloana cu 4 suruburi si un cage lombar Solas . Operatia a fost reusita, dupa 2 zile am coborat din pat si am pasit din nou pe propriile picioare. Recuperarea decurge normal, este lunga ( 2-3 luni, iar recuperarea completa se poate prelungii pana la 6 luni), dar s-a meritat, pentru ca afectiunile dorsale au incetat, si de asemenea durerea muschiului piciorului drept a fost estompata in aproximativ 10 zile.
Recomand cu incredere pe Dl Doctor Catana, in opinia mea unul dintre cei mai buni neurochirurgi pe care ii are in acest moment Romania.
Unele comentarii pe forum sunt malitioase si pot fi trecute cu vederea, eu v-am prezentat un caz real si pot afirma ca in urma acestei operatii grele nu am pana in acest moment nici o sechela post-operatorie.
Inca o data mii de multumiri Domnule Doctor pentru ca ne refaceti vietile si ne dati speranta unei reveniri miraculoase, de care foarte multi avem nevoie, dat fiind varsta destul de tanara la care soarta ne-a rezervat aceasta afectiune.

Cu deosebita stima,

Laurentiu C

Raspunsuri (2)

dani

acum 8 ani

Operatia este recunoasterea faptului ca medicina nu poate vindeca.
Nu stiu ce adjectiv ar merita punerea de suruburi si distrugerea pe viata a coloanei si nici ce necazuri aduce o astfel de "operatie" pe viitor...
Insa unii sunt multumiti daca nu ajung invalizi imediat dupa "operatie"...

FreeStyle11

acum 8 ani

Ia zi domne, ca vad ca esti destept, daca medicina e de pomana si nu vindeca nimic, atunci gaseste o solutie mai buna.Bineinteles ca o vei gasi, dar numai in mintea ta aia firava, ca realitatea difera.Niciodata STIINTA, pt ca medicina e stiinta, nu poate fi contrazisa in nici un fel de vreun neica nimeni ca tine.Cand vei reusi sa inveti 6 ani la medicina si sa faci dupa 5 ani de rezidentiat sau mai mult, atunci sa vorbesti amaratule.Nu iti mai da cu parerea ca devii penibil, da?