Membrele din partea dreapta sunt amortite dar le pot folosi. Ar trebui sa merg la urgenta?

Hernie de disc

Postata de Utilizator21629912040 cu 2 ani in urma.

Acum 3 saptamani, brusc, am simtit mana dreapta amortita, apoi in scurt timp si piciorul si chiar toracele din partea dreapta. In acelasi timp o ameteala intensa. Am mers la urgenta, dupa investigatii mi s-a spus ca nu am un accident vascular, electrocardiograma si CT ul au aratat ca nu am probleme. Am iesit din spital cu un tratament antiinflamator dar intre timp starea de amorteala s-a accentuat si a aparut o durere in dreptul vertebrelor din zona lombara dar si toracica. De asemenea , simt o presiune interioara in partea dreapta. La urgenta am fost consultat de neurolog care a zis ca nu e caz de urgenta. Amorteala se accentueaza pe talpa, calcai, gamba si coapsa si jumatate din palma mainii drepte, muschii toracali din partea dreapta...Ce sa fac mai departe ?

Raspunsuri (1)

chirila Paul

acum 3 luni

Salut,cum ai rezolvat problema?