mai pot muncii?

Hernie de disc

Postata de lauramarius cu 13 ani in urma.

am fost gasit la coloana cu herniede disc l3-l4,l4-l5 si intreb si eu daca mai pot face efort vreodata sau care vor fii urmarile

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Hernia de disc vertebral, constitue o problema serioasa a patologiei omului. Depinde de gradul si localizarea eroziunii discului intervertebral. Neglijata poate duce la pareze si chiar la paralizii .
Diagnosticul se stabileste la un serviciu de neurochirurgie pe baza examenului CLINIC,si RMN . ca urgenta.
Pana atunci este necesar dozarea oricaror eforturi
Sanatate ..

gaidasandreea

acum 13 ani

Poti incerca si cateva sedinte de laser cred ca ti ar fi de mare ajutor.Recomand daca nu ai un medic pe Dr.Barbulescu,un medic faorte bun care a reusit cu ajutorul aparatelor chiar sa vindece hernia de disc.Va las si numarul de telefon unde il puteti gasi 021.252.35.35 Multa sanatate.