ma pot pensiona medical?

Hernie de disc

Postata de RODICA 2011 cu 13 ani in urma.

ce mi se poate intampla daca nu ma pot feri de ridicare de greutati ac***a hernie de disc l4-l5 ,hemangiom matur matur corporeal de 7mm as dori un un sfat unde pot merge la ce medic .mentionez ca am facut un rmn.concluzie debord discal l4 neconpresiv

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Sfaturi competente despre afecţiunea d-vs şi despre complicaţiile care pot apărea puteţi obţine consultând un medic neurochirurg (oricum indicaţia principală este că în caz de hernie de disc trebuiesc evitate ridicarea greutăţilor şi activităţile fizice foarte intense)

RODICA 2011

acum 13 ani

va multumesc pentru sfat .am consultat un medic neurochirurg si fac tratament cu clorzoxazon ,tramadol si movalis ,am facut si recuperare medicala dar durerile de coloana sunt permanent

valentina

acum 12 ani

sunt operata de hernie de disc cervical la c5-c6 cu placuta si suruburi,am ulcer cu doua nise,m-am disponibilizat pe 13.05.2011 fiind angajata din 1980,am varsta de 53 ani.Care sunt demersurile pentru a ma putea pensiona medical.

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru pensionare medicală trebuie făcută o cerere către comisia judeţeană (sau de sector al Bucureştiului) de expertiză medicală la care se vor ataşa documente medicale, recomandarea medicului specialist şi documente care să ateste vechimea în muncă