Lombosciatica

Hernie de disc

Postata de bibilica cu 14 ani in urma.

buna ziua... am fost diagnosticata cu lombosciatiaca pe stanga.. nu prea am mai afcut exercitiile acasa care mi le-a aratat kinetoterapeutul la cabinet si acum de curand am icnercat sa le fac si devenea foarte insuportabil in timp ce incercam sa le fac... ce ar trbui sa fac sa numai am crize asa dureroase.. si inca ceva..mi-as dori tare mult sa fac un sport cu atat mai mult daca as sti ca ma ajuta catusi de putin in problema mea.. cam ce ar fi indicat? doar innot?

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Daca nu ai mai facut miscare o perioada de timp e normal sa te doara acum.Apucate de exercitii si problemele se vor ameliora.la inceput vei incepe cu exercitii mai usoare si cu cat avansezi si exercitiile vor fi mai complexe.Ar fi bine sa le faci sub supravegherea kinetoterapeutului.
Ar fi foarte bun si inotul.
Numai bine

Ioana

acum 14 ani

buna seara...sotul meu a suferit doua interventii chirurgicale (hernie de disc - L4-L5). au trecut doi ani de cand nu mai are probleme, dureri. din pacate nu reusesc sa-l conving sa faca miscare, exercitii. poate sa-mi spuna cineva daca pe viitor pot aparea probleme de potenta din cauza acestor interventii chirurgicale???? va multumesc

anca

acum 14 ani

am fost diagnosticata de lombasticiatica dupa cat timp trece durerea