Interpret are RMN

Hernie de disc

Postata de sirena007us cu 9 ani in urma.

Usoare modificari degenerative ale articulatiilor intervertebrale posterioare lombare. Reducerea gradului de lordoza a coloanei vertebrale lombare toracice inferioare. La L4-L5, radacinile L5 ajung in contact cu articulatiile intervertebrale posterioare si cu ligamentele galbene, la intrarea radacinilor in recesurile vertebrae laterale, dar fara effect compresiv evident.
Mentionez ca am dureri, furnicaturi membre inferioare, inclusiv durere articulatia soldurilor la mers mai mult sau la ridicatul in picioare.

Raspunsuri (1)

Emil Serban

acum 9 ani

Va recomand sa luati legatura cu un kinetoterapeut pentru a incepe sedintele de recuperare si/sau terapie japoneza Yumeiho. Pentru masajul Yumeiho va rog sa ma sunati la 0722.672.936