Imi puteti spune va rog dupa cele de mai jos daca trebuie operatie sau nu? Multumesc o zi buna

Hernie de disc

Postata de MembruMobileApp1495449464 cu 6 ani in urma.

Rectitudinea coloanei lombare pe achizitie in plan sagital.
Deshidratare discala L5-S1 cu reducerea in inaltime a discului.
Protruzie discala posterioara mediana L5-S1 cu mici contacte preforaminale S1 bilateral
Fine osteofite antero laterale bilaterale de la L2 la L5
Cordon medular din campul de examinare cu morfologie si semne normale
Concluzia
Protruzie discala posterioara mediana L5_S1

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.