Imi puteti interpreta si mie va rog acest RMN?

Hernie de disc

Postata de MembruMobileApp1520245561 cu 6 ani in urma.

-Anterolistezis gr I, L5/S1
-HDL5-S1 mediana si paramediana stanga, discret migarata superior, cu amprenta pe sacul dural, fara compresii radiculare, la emergenta din sacul dural; tendita la stenoza foraminala bilaterala, la acelasi nivel, cu conflicte disco-radiculare L5 bilateral (dr < stg), intraforaminal.
..................................
CONCUZIILE EXPLOATARII
Ce tratament imi recomandați? Sau operatie?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.