IINTERPRETARE RMN?

Hernie de disc

Postata de Utilizator11543466901 cu 5 ani in urma.

Buna ziua
Am 41 de ani si am facut un RMN la coloana lombara.As dori sa ma ajutati sa inteleg rezultatul .
Discuri intervertrebrale cu semnal redus la nivelele L2-L3,L4-L5 si L5- S1.protruzii L2-L3, L5 -S1.La nivel L4-L5 hernie foraminala si extraforaminala stanga cu fragment migrat extraforaminala stanga superior dimensiuni aprox. De 1.06/0.5/0.6cm,T/AP/CC cu conflict articulat L4 stanga.Con modular cu semnal păstrat.

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

In cazul dumneavoastra este vorba de o spondiloza lombara cu hernie de disc, cu fenomene protruzive si cu prinderea nervului sciatic. Dar important este : ce simptome aveti ? Cum se manifesta ? Ati facut ceva tratament intre timp ? Noi am obtinut rezultate foarte bune in aceste situatii prin tehnici naturiste de tratament .

dr Petre Muresan
Medic primar MG/MF
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

In cazul dumneavoastra este vorba de o spondiloza lombara cu hernie de disc, cu fenomene protruzive si cu prinderea nervului sciatic. Dar important este : ce simptome aveti ? Cum se manifesta ? Ati facut ceva tratament intre timp ? Noi am obtinut rezultate foarte bune in aceste situatii prin tehnici naturiste de tratament .

dr Petre Muresan
Medic primar MG/MF
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )