HERNIE

Hernie de disc

Postata de membru215642 cu 11 ani in urma.

buna ziua ,am 48 ani si am fost diacnosticata cu modificari inflamatorii L1-L2,scolioza lombara dextroconcava,protruzii discale L1-L2 forominal stanga,posterolateral stanga L2-L3,L4-L5 am facut tratament cu aninflamatorii ,miorelaxante ,infiltatii,fizioterapie la constanta ex de medicamente arcoxia ,midocalm,ketoprofen,cloroxazona,codamin,b1 si b6 injectabil ,etc am dureri de cad jos uneori dar asa ma chinui la constanta nimeni nu i-mi gaseste leacul dar nici de operat spune ca nu sant dar ma descurc fffffffffffff greu uneori sant disperata nu stau fara medicamente nu ma descurc ,va rog dati -mi un sfat multumesc

Raspunsuri (4)

membru215642

acum 11 ani

buna ziua, va rog dati-mi un sfat

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ati enumerat cam toate optiunile de tratament...plus fizioterpie si cu toate acestea durerile persista. Va recomand sa mai cereti o opinie a unui neurochirurg in privinta interventiei chirurgicale.
Este dificil a da sfaturi numai cu datele prezentate de dumneavoastra, fara o examinare completa.

membru215642

acum 11 ani

va multumesc din suflet

belinda

acum 11 ani

va recomand un domn fff bun din Bucuresti care a rezolvat multe cazuri chiar si pe mine.Cautati pe net fundatia varuna si gasiti ce va intereseaza.Ceea ce m-a bucurat e ca face tot posibilul a nu se ajunge la cutit si cunoaste enorm de multe.