Hernie de disc?

Hernie de disc

Postata de Maria cu un an in urma.

Bună ziua, ma numesc Maria am 34 ani și de aproximativ 3 ani ma confrunt cu dureri groaznice. Am făcut rmn iar rezultatul este: la nivelul l4/l5 debord discal circumferential, conflicte disco- radiculare l4 extraforaminal, contact discal cu rădăcinile l5 preforaminal bilateral. La nivelul l5/s1 protruzie discala circumferentiala ce asociază hernie discala infracentimetrica mediana și para mediana stânga conflicte disco- radiculare s1 stânga preforaminal și l5 extrapiramidale bilateral. Va rog sa ma ajutați sa înțeleg dacă este nevoie de operație urgenta. Am luat tot felul de tratament medicamentos. Am făcut și infiltrati cu ozon dar fără rezultat pe termen lung. Îmi amurt ambele picioare , iar când ma ridic de pe scaun nu pot merge câteva minute. Va mulțumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/hernia-de-disc-cauze-simptome-tratament_4557