Hernie de disc

Postata de MargaritDaniela cu 10 ani in urma.

sotul meu a facut acum 18 ani operatie de hernie de disc..s-a simtit bine pana acum cativa ani cand au inceput durerile. A inceput sa ia analgezice si in momentul de fata niciun analgezic nu i mai amelioreaza durerea.pe langa faptul k il doare coloana il dor coastele, in spate in dreptul plamanilor si respira cu dificultate, sa fie tot de la hernia de disc?? acum 2 saptamani a facut o radiografie si tomografie la plamani , ma gandesc ca daca avea ceva la plamani se vedea!! ce parare aveti ? multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil sa fie din cauza unei afectiuni de la nivelul coloanei toracale , mai ales daca s-a exclus cauza pulmonara. Este indicat sa efectueze RMN de coloana pentru a identifica sursa durerilor.