hernie de disc

Hernie de disc

Postata de bebita1970 cu 11 ani in urma.

salut.ma numesc viorel si va cer ajutorul in rezolvarea unei probleme.in 2001 am aflat ca am hernie de disc ( atunci mi sau taiat genunchii adica nu am mai siltit nimic dela genunchi in jos si am czut raminind si fara aer ).dupa tratament de recuperare la eforie miam revenit doctorul de atunci spunindumi ca am trecut pe liga paralizie.acum cind va scriu urmez tratament dupa ce am stat internat 2 saptamini in spital tot cu tratament vreau sa spun ca durerile sint aceleasi uneori chiar mai mari.este vorba de inelul 4-5,sold,piciorul sting pina la p***a piciorului.ce ma sfatuiti?vasi trimite sd cu rezultatul dela rmn sami spuneti ce sa fac.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Conform ghidurilor de tratament, se recurge la interventie chirurgicala daca nu se obtine nici-un beneficiu terapeutic dupa 4-6 saptamani de tratament corespunzator.
Este recomandat sa consultati opinia unui neurochirurg ( cu rezultatul RMN recent).

bebita1970

acum 11 ani

multumesc frumos ptr raspuns

bebita1970

acum 11 ani

multumesc frumos ptr raspuns