hernie de disc

Hernie de disc

Postata de 76ct cu 12 ani in urma.

sunt diagnosticat cu hernie de disc l5cus1 si se lasa durerea pe piciorul drept am facut si infiltratii am luat si anti inflamatoare si tot de geaba ,ce ma sfatuiti.as dori un raspuns pe [email protected]

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul în care tratamentul medicamentos nu are nici un efect, probabil va fi nevoie de intervenţie chirurgicală, însă decizia unei operaţii o poate lua doar un medic neurochirurg în urma unei examinări complete

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru mai multe detalii despre hernia de disc si posibilitatile de tratament va recomand si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/hernia-de-disc_329
,insa intradevar, dupa epuizarea posibilitatilor de tratament conservator, se pune problema interventiei chirurgicale, insa aceasta decizie apartine dupa cum s-a scris si mai sus, numai medicului neurochirurg.

va urez o zi buna