hernie de disc lombosciatica

Hernie de disc

Postata de ana-maria mihai cu 12 ani in urma.

am 38 de ani si am fost gasit cu discopatie lombara, S4-S5, am luat tratament de 3 sapt. dar inca ma doare piciorul, imi amorteste si simt dureri in tot corpul , doctora mi-a spus ca nu este avansat, nu e grav iar operatia daca vreau o fac , daca nu nu.Insa poate avansa, e suficietn tratamentul si miscarea sau trebuie operta cat mai repede?
multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Medicul neurochirurg care v-a consultat este singurul care poate să vă ofere detalii despre modalitatea de tratament a acestei afecţiuni, în funcţie de stadiul discopatiei lombare

mary

acum 12 ani

doar pt discopatie nu va grabiti la operatie ca efectul va fi pe termen scurt si apoi vor incepe alte simtome mai grave datorate interventiei mecanice in sine .incercati toate tratamentele conservatoare si schimbati-va modul de viata .sanatate