hernie de disc cervicala

Hernie de disc

Postata de aurelia99 cu 12 ani in urma.

dupa o operatie de hernie de disc cervicala reusita, la un interval de 4 luni apar in zona cotului mancarimi fara sa exista o eruptie p epiele . Trebuie sa imi fac probleme?

Raspunsuri (7)

popa maria

acum 11 ani

unde te-ai operat daca poti sa-mi dai niste detalii

mirela

acum 11 ani

Buna seara,

Acum doua saptamani si trei zile am fost operata de hernie cervicala C4-C5, C5-C6. Intr-o zi pot spune ca ma simt bine , adica nu ma doare nimic, in urmatoarea zi ma simt rau,ma doare operatia ,mana si tot mi se pare ca respir greu, ca nu trag aer suficient.
Am observat ca partea stanga de la gat, fata ,parca mi se pare putin mai umflata, este normal sa fie asa? cat mai persista durerea ?
Mentionez ca am fost operata prin spate

Flory

acum 11 ani

Nu este normal sa fii umflată, cine te-a operat si unde? Eu sunt operata c5c6 si c6-c7 dar prin fata si in general așa se operează, ce fel de durere simți? Eu am 6 luni de la operatie si nu m-a durut niciodată operatia, pe mine insa mă tine ceva in piept, o durere, implantul imi irita esofagul, si eu sunt nelinistita, fii puțin mai optimista, e încă devreme sa te sperii, medicul ce îți spune, l-ai întrebat despre ceea ce simți? Eu am 35 de ani, încerc sa fiu mai optimista, trebuie...sănătate multă, aaaa, sper k te-ai apucat de recuperare, eu am purtat guler moale 8 săptămâni!!!

ana

acum 11 ani

buna .dupa 9 luni de la operatie anca am partea din fata a gatului amortita ,vocea ragusita .operatia a fost facuta prin fata si acolo nu a durut niciodata ,anainte de operatie aveam mana stanga cu parestezie si amortita acum a trecut doar respiratia nu mai este ca anainte .sanatate tuturor

membru241063

acum 10 ani

eu sunt operata cervical de trei ani si mi sa blocat umarul drept ca nu am facut recuperari nu mia zis medicu ma trimes dupa 2 luni la munca azis ca sunt apta si acum am probleme iar cu mana dreapta fac recuperare sa vad daca o sa mi fie bine astept
am dureri groasnicer noaptea

titadenis

acum 10 ani

nu stiu ce sa mai va spun sunt operata cervical c7 cu compresie pe nervul c7 de 4 ani si acum am, ramas ia cu mana amortita trei degete si umar blocat am facut recuperari dar degeaba la fel.nu pot ridica mai mult de trei kg am 70 kg par sanatoasa misc mana dar nam forta deloc nu pot sa iau ibricul cu apa de un kg va dati seama ca nu sunt apta si exergian mia spu sa merg la munca sau daca vreau pensie sami tai mana ca sa am pensie

adriana

acum 9 ani

buna eu am fost operata de stenoza cervicala cu hernie de disc c5 c6 acum 3 saptamini la sanador de catre Prof.Ciurea Vlad Aexandru si echipa sa si la trei ore m am dat jos din pat port guler rigid si fac recuperare in fiecare zi mentionez ca aveam deja mielopatie si discopatie multipla ,aveam dureri groaznice de la omoplati pina la degete si incepeam sa nu mi mai pot folosi bratele ,ma simt bine mai am dureri in zona operata dar nu ma mai dor bratele si inici umeri am probleme mari si pe zonele toracal si lombar ,dar dupa operatie ma simt mai bine si in aceste zone recomand tuturor Pro. Ciurea si echipa sa cit si sanadorul,preturile nu sunt neaccesibile dar merita efortul,recuperarea este foarte importanta si de lunga durata pentru a avea rezultate maxime multumesc intregii echipe care m a ingrijit. multa sanatate tuturor! IfRmai mentionez ca inainte de a ajunge la sanador am mai fost la inca 5 neurochirurgi, dar singurul care mi a inspirit incredere si professionalism a fost Prof. Ciurea.