hernie de disc c4-c5

Hernie de disc

Postata de laracroft cu 12 ani in urma.

Buna ziua, sotul meu are 45 de ani, a facut un RMN la coloana cervicala iar concluziile sunt: hernie de disc C4-C5 si C5-C6 cu discret contact intraforaminal asupra C5 stanga.
E de operatie? El are unele zvacniri ale mainii drepte , mai ales in somn, simte o slabiciune in tot corpul , i se pare ca are miscari bruste , nefiresti,(de ex. cand se barbiereste).

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Decizia de operaţie sau nu, o poate lua numai un medic neurochirurg

laracroft

acum 12 ani

Recomanda cineva un doctor neurochirurg in Bucuresti?