hernia de disc si culesul capsunilor

Hernie de disc

Postata de SAMIRAH cu 13 ani in urma.

salut!am 33 de ani si acum aprox 2 ani m am operat de hernie de disc.acum ma simt bn ma mai doare din cand in cand spatele dar nu grav.dar am primit contract de 6 luni la cules capsuni si asi dori sa stiu care sunt riscurile la care ma supun tinand cont de pozitia spatelui in timpul culesului.va multumesc si astept URGENT RASPUNSURI

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Eu din cate stiu nu aveti voie sa stati atat de mult timp aplecat(a) dupa o astfel de afectiune. Nu ar fi rau sa discutati cu medicul care v-a operat.

SAMIRAH

acum 13 ani

multumesc pt sfat!dar stii cum e pt bani...............dar ma gandesc ca poate exista niste exercitii sau medicamente pt ameliorarea durerei(daca va aparea)sau chiar niste modalitati de a fenta efortul in zona lombara............nu stiu ce sa zic mai astept sfaturi

Iuli

acum 13 ani

E posibil ca hernia sa revina si atunci va fi mult mai greu de tratat. Va recomand sa nu aplicati pt astfel de joburi ci pentru ceva care nu va solicita astfel spatele,