hernia de disc cu deplasare de vertebre L4-L5-S1

Hernie de disc

Postata de cris18 cu 10 ani in urma.

Am hernie de disc cu deplasare de vertebreL4-L5-S1.
Ce sa fac, am dureri de spate in fiecare zi, nu trece la nici un fel de pastila, la nici un fel de crema?Am fost si la Techirghiol, dar vad ca tot degeaba.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul neurochirurg in vederea aprecierii interventiei chirurgicale.

Filip Dragos

acum 8 ani

Solutie pentru Bucuresti.
Incearca la Cinica Jiko, la Gabriel Dutchevici. Este si pe youtube
Este maestru Reiki si rezolva multe din problemele de coloana. Sunt interviuri cu cei de la Pro tv care s-au tratat la el.
Dar trebuie rabdare si verificare periodica. Este si kinetoterapeut.

Altfel, in Bali sunt multi medici de medicina traditionala balineza care fac realmente minuni. Am un caz in familie uluitor, rezolvat cand nici un medic de formatie europea nu dadea mari sanse de reusita, totusi recomandand operatie pe coloana. Plus tije, suruburi, corset, etc. La intoarcerea din Bali au lesinat acei medici. Nu le-a venit sa creada. Coloana era aproape ca noua. Au mai urmat alt drum in Bali supa 6 luni si gata. Sedintele se fac din 3 in 3 zile, dureaza maxim 10 min, si costa 40 de $. Atentie, nu se atinge coloana si nici nu se torsioneaza.
Medicii nostrii s-au plecat in fata acestui tip de terapie neconventionala.

hajnal

acum 8 ani

Sunt f.interesata.Cum se ajunge acolo si cate sedinte se fac?
Cam cat costa per total(inclusiv cazare)?
Multumesc

Utilizator11567927854

acum 4 ani

Buna ziua! Imi puteti da detalii, va rog! Tatal meu are nevoie si mi-ar fi de mare ajutor aceste detalii despre locatie, medic sau orice. Va multumesc! Sper sa vedeti mesajul..