fara operatie?

Hernie de disc

Postata de cristina7979753 cu 10 ani in urma.

sotul a fost diagnosticat cu ,,mic fragment discal detasat si migrat intraforaminal superior L3-L4 stanga,cel mai probabil rupt de la nivelul discului L3-L4 ,cu conflict radicular in recesul lateral si intraforaminal L3 stangaas vrea sa stiu daca este urgenta interventia chirurcala sau se poate ameliora cumva.multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este nevoie de consult chirurgical pentru aprecierea corecta a interventiei chirurgicale insa dupa descriere, in situatia fragmentului discal migrat, operatia devine necesara.