este operabila?

Hernie de disc

Postata de ameliadoina cu 12 ani in urma.

Cito scolioza toracala cu modificari de semnal osos cu aspect IRM de procese secundare la coloana dorsala corpiiT6T7L1 cu inaltime redusa aiar la nivelul T6T7 zidul deplasat si comprimat cu spatiul epidural modificari de semnal ale spongioasei corpilor vertebrali dorsali ? Fratele meu de 60 de ani a avut un accident la vapor acum 20 de ani cu o tripla fractura calcanee si de atunci de abea acum a acuzat dureri mari, acesta-i diagnosticul dat de RMN-ul facut la Galati. va rog sin suflet ajutati-ma si recomandati-mi un spital sau o Clinica in Buc, ptr, investigatii complete si daca este operabil. Cu multumiri anticipate

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

O clinică foarte bună de neurochirurgie o are Spitalul Bagdasar-Arseni din Bucureşti. Referitor la întrebarea dacă este fratele d-vs este operabil, această decizie o va putea lua doar medicul neurochirurg care va efectua consultaţia (după o anamneză completă şi interpretarea Rmn-ului efectuat şi a unor alte eventuale analize cerute)

ameliadoina

acum 12 ani

Va multumesc mult.
Va doresc si D-stra sanatate multa si numai bine!