e urgenta operatia pentru hernia de disc?

Hernie de disc

Postata de faneB cu 12 ani in urma.

ce remedii imi recomandati pentru o hernie de disc cervicala?problemele mele sunt:imi amoarte mana stanga...am durere in spate, partea stanga.In urma unui RMN am primit acest diagnostic de disc inter vertebral c5-c6 cu inaltime mult redusacu formare de bloc inter-vertebral...iar la nivel c6-c7 hernie discala foraminala stanga de 6/14mm ....?am nevoie urgenta de un sfat medical...

Raspunsuri (7)

Nicoleta

acum 12 ani

Buna seara, da este foarte urgenta operatia va spun din propria experienta a sotului meu care ajunsese de statea numai pe burta nu se mai ridica si care daca mai intarzia o zi ramanea paralizat.Operatia sotului meu(care era mort de frica,prefera sa suporte durerile decat sa se opereze ,a trebuit sa o ,chem pe mama sa il ia pe sus si sa-i dea si doua palme,de soacra :)):D) a fost un succes pt ca nu mai are nici dureri si se simte fo:arte bine.Va doresc multa sanatate si sa aveti curaj ,asta daca nu aveti soacra :)):D

faneB

acum 12 ani

imi puteti spune va rog unde s-a operat?cum se simte?in urma operatiei mai poate sa faca efort?in ce an s-a operat?avea hernie cervicala?multumesc....

Nicoleta

acum 12 ani

Buna seara, da este foarte urgenta operatia va spun din propria experienta a sotului meu care ajunsese de statea numai pe burta nu se mai ridica si care daca mai intarzia o zi ramanea paralizat.Operatia sotului meu(care era mort de frica,prefera sa suporte durerile decat sa se opereze ,a trebuit sa o ,chem pe mama sa il ia pe sus si sa-i dea si doua palme,de soacra :)):D) a fost un succes pt ca nu mai are nici dureri si se simte fo:arte bine.Va doresc multa sanatate si sa aveti curaj ,asta daca nu aveti soacra :)):D

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa fiti evaluat de un medic neurolog , poate fi necesara efectuarea unui studiu de conducere pentru nervii membrului superior (brat, antebrat, mana), si poate institui un tratament antialgic corespunzator, musculorelaxante si fizioterapie. ar fi indicat sa purtati si un guler cervical. in cazul persistentei simptomalogiei si a tratamentului maximal (medicamentos, fizioterapie) se va apela la serviciul de neurochirugie.

flory belgia

acum 12 ani

nu as mai recomanda operati nici celui mai mare dusman al meu eu am fost operata de doua ori la spate l4 l5 ma simt mai rau de cum m-am dus de la o hernie de disc am acum si scolioza si spodiloza cervicala in urma cu o saptamina am primit si diagosticu de fibromialgie giditva bine la ce va expuneti

elena

acum 10 ani

si eu m am operat in belgia de hernie cervicala si ma simt mai rau ca inainte de operatie..regret ca m am operat si nu recomand la nimeni

caraivan titi

acum 10 ani

dupa o durer f. mare la mijloc am facut RMN doctorul neurolog a constatat ca nu este cazul de operatie dupa 10 zile totul e bine la mijloc darrr a aparut o durere f. f. mare la
piciorul stg. jos la pulpa intre genuchi si p***a piciorului.
rog daca cineva stie are legatura acesata durere de la pulpa piciorului stg. cu mijlocul?