Durerile generate de hernia de disc sunt de lunga durata, chiar si cu tratament?

Hernie de disc

Postata de Claudia260 cu 13 ani in urma.

In urma cu cateva luni am fost diagnosticata cu "protuzii discale L3/L4, L4/L5. L5/S1. Canal rahidian liber. Am urmat tratament medicamentos cu: Lyrica, Neo Endusix, Tiolin, Milgamma, 10 sedinte de fizioterapie si masaj. La un moment dat m/am simtit mai bine, tratamentul a fost intrerupt, insa de ceva vreme durerile de sale si pe nervul sciatic sunt din nou intese si de durata, in special noaptea. Intrebarea mea este: trebuia tratamentul sa fie de mai lunga durata, mai ales pentru ca mi s.a spus ca poate dura revenirea si 2-3 luni, dar deja am trecut si de acestea. Apoi, ce altceva se poate face,? sunt indicate asa zisele sedinte de "pus oasele la loc"? sau internari in centrele de recuperare?

Raspunsuri (3)

cabinet-masaj.ro

acum 13 ani

10 sedinte de kinetoterapie / masaj / fizioterapie nu sunt suficiente. Cel mai bine consultati un medic de recuperare.

maria

acum 13 ani

parerea mea este ca ne imbolnavim si stomacu de la atatea medicamente si tot la operatie ajungem .am 10 zil de la operatie hernie de disc cervicala c5c6 ma simt bine chair daca sunt imobilizata la pat,in spital am vazut persoane cu hernie toracala sau lombara care la 2yile dupa operatie coborau din pat.Profesoru Exergian si echipa lui fac minuni .Daca ai un rmn fa o programare si mergi la el.SANATATE sa auzim de bine!!!

Parleala Ana

acum un an

Ce pot face în legătură cu neuropatie diabetica?