Dureri de spate

Hernie de disc

Postata de miruna10109380 cu 15 ani in urma.

am si eu dureri de foarte mult timp ,as vrea si sa stiu ce tratamente se pot luat pentru a durelile de spate

Raspunsuri (3)

veronica71

acum 15 ani

Salut! Mai intai trebuie clarificat din ce cauza ai dureri de spate, dupa aceea poti sa incepi tratamentul! S-ar putea sa provina de la coloana vertebrala, in acest caz poti sa incerci antiinflamatoare obisnuite, antialgice. Dar mai intai adreseaza-te medicului!

miruna10109380

acum 15 ani

ok.Am inteles dar unde pot gasi doctori pt dureri de spate

veronica71

acum 15 ani

Teoretic la medicul de familie trebuie sa te duci mai intai, iar daca el considera te trimite la un specialist reumatolog sau neurolog.