durere

Hernie de disc

Postata de barbut cu 11 ani in urma.

ma doare foarte tare mijlocul in special soldul stang .cand stau pe scaun si ma ridic o perioada merg aplecat .am facut fizioterapie dar degeaba oare ajung la cutit

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Indicatiile de tratament depind de gradul afectarii coloanei lombare/sold. Investigatiile imagistice ( RMN- ce ar pune in evidenta, de ex, hernie de disc) si raspunsul la tratamentul corect administrat ( inclusiv recuperare medicala) stabilesc necesitatea interventiei chirurgicale.
Este recomandat sa consultati medicul reumatolog si/sau ortoped pentru evaluare clinico-functionala.

vICTORAS

acum 11 ani

aSA CA IN RASPUNSUL DE MAI SUS,INVESTIGATII !!! pOATE FI SI O COXARTROZA ,CAZ IN CARE DEPINDE F. MULT CIT DE EVOLUATA E BOALA!!!