Durere la noada fundului ?

Hernie de disc

Postata de Utilizator11541063938 cu 5 ani in urma.

Am o durere pe la noada fundului se simte ca o denivelare.. Și când apăs pe ea ma doare ma ustura.. Menționez ca durerea vine și când stau pe scaun sau culcata.. Sunt în străinătate și nu știu ce pot face.. Nu ajung acasă pana la sărbători.. Ce ma sfătuiți?

Raspunsuri (5)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Problema dumneavoastra poate sa tina de coloana vertebrala, poate fi o problema de hemoroizi sau poatesa aiba o alta cauza. Trebuie un consult clinic direct. De aceea va recomand sa va adresati unui medic cat mai repede , daca nu ati facut-o deja pana acum.

dr Petre Muresan
Medic primar Medicina Generala-Medicina de Familie
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie ,Reflexoterapie ,
Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Utilizator11571750445

acum 4 ani

Buna Ziua. Spuneti-mi va rog ce sa fac in caz ca de 2 zile ma dor fesele si picioarele pina in călcaie? Ce poate fi asta? Mentionez ca 3/4 saptamani in urma am cazut tare pe spate si m-am lovit tare in zona lombara de la fund nustiu exact ca e noada fundului sau mai sus un pic.

Utilizator11575476432

acum 4 ani

Ce ati facut cu denivelarea? Am si eu la fel 🙄😞

Utilizator11586542054

acum 4 ani

Bună, am o întrebare, din ce cauză te-a durut noada fondului, menționez că am aceleași simptome, aș fi recunoscător dacă mi-ai răspunde!

Daniel

acum 2 ani

Ce ai avut ca am aceiași problema