durere de spate

Hernie de disc

Postata de cristiant6 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am 35 de ani si daca stau mai mult de o ora in picioare fara sa ma misc prea mult spatele mi se blocheaza si nu ma mai pot apleca decat cu dureri insuportabile. Daca stau mai mult durerea se lasa si la testicole. Daca fac orice altceva nu am nici o problema cu spatele daca ma misc.

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

va recomand un consult ortopedic pentru evaluarea acestei situatii, cel mai probabil fiind vorba despre lombosciatica / hernie de disc. in lipsa acestui consult nu va recomand sa incepeti un tratament de lunga durata, deoarece fara un diagnostic corect puteti sa faceti mai mult rau, sa ajungeti la complicatii.

pentru mai multe detalii despre aceste afectiuni va recomand si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/discopatia-lombara-lumbago-si-lombosciatica_306

va urez o zi buna