Diagnostic- interpretare

Hernie de disc

Postata de nNeka cu 9 ani in urma.

Buna ziua. In urma unui RMN mama mea a fost diagnosticata cu urmatoarele:
-usoara arahnoidita in canalul spinal L4
-minim prolaps fara compresiuni radiculare, atingere L5 stanga
-modificari degenerative discovertebtale si interapofizare.
Daca puteti sa ma lamuriti ce inseamna mai exact toate acestea?
Urmeaza sa mearga la doctor abia saptamana viitoare pentru interpretarea rezultatelor.
Mentionez ca a fost operata de doua ori pe coloana pentru hernie de disc.
O zi buna, va multumesc.

Raspunsuri (1)

Mariana

acum 9 ani

Era si firesc sa aiba arahnoida dupa doua operatii. Eu sunt de parere sa nu mai admita nici o operatie pentru nu agrava situatia. Are doar nevoie de anumite proceduri si medicamente pentru dureri. Sanatate multa.