cum sa scap de hernie

Hernie de disc

Postata de DANIEL3181251 cu 12 ani in urma.

sunt in italia si de trei luni fac tot felu de tratamente si nici un rezultat ce trebue sa fac sa scap de dureri

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 12 ani

O operatie.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Hernia trebuie diagnosticata de medic ! Simple dureri undeva nu sunt suficiente pentru ceea ce grezi d-ta . Pe de alta parte,daca cineva ti-a diagnosticat " hernia " iar d-ta continui sa faci efort si sa ai si dureri ,riscul este foarte mare existand posibilitatea unei strangulari,caz in care daca nu se intervine de urgenta, poate conduce chiar la deces.
Deci, mergi imediat la chirurg ! Sanatate

Ani

acum 12 ani

Daca intri pe ''''''''hernia de disc''''''''(tot aici) vei da de un domn(valicohai)care stie ceva metode alternative de vindecare,sa zicem,fara operatie.O prietena de-a mea din Bucuresti a luat legatura cu el,mai demult,ce-i drept,si-am inteles ca i-a fost de folos.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Ps. REVIN : Nu ai precizat in intrebarea d-tale , ce fel de hernie crezi ca ai ? ? ?
Hernie inghinala sau hernie de disc intrvertebral ! ? de aceea,primele 2 raspunsuri
se refera la prima(hernie).Pentru cea de a doua ai nevoie de Ex. RMN, care va fi hotarator pentru tratament conservator sau chirurgical. neglijarea poate determina pareze sau paralizii . Sanatate Dr. Emil Otesteanu

Au

acum 12 ani

Intrebarea e postata in sectiunea hernia de disc si lombosciatica.

DANIEL3181251

acum 12 ani

HERNIE DE DISC LOMBOSCIATICA

RODICA 2011

acum 12 ani

daca poti sa faci in Italia infiltratii cu ozon in coloana . Eu am inceput sa fac , am facut trei sedinte si ma simt deja mult mai bine . In bucuresti sunt medici care fac acest lucru . (eu am hernie cervicala c4-c5 si hernie loambara l4-l5 rezultat rmn). multa sanatate.

Vitan razvan

acum 12 ani

Am si o mica hernie de disc mediana si paramediana stanga L4-L5,protuzie discala circumferentiala L3-l4,dar eu nu mai pot de durere,am fost la doctor am facut 2 saptamani injectabil dar ma durea mai rau,la munca cateodata nu mai rezist.doctorul a zis k e vorba de operatie dar cred k e un risc prea mare.mam dus la alt doctor si mi-a dat un tratament cu pastile,dar durerea e la fel de puternica.ce sa fac?va rog din suflet dak stiiti o solutie fara operare va rog sunati-ma la nr de tel 0767377915.va rog din suflet ajutati-ma.multa sanatate.