cum sa ma operez/clasic sau cu laser?

Hernie de disc

Postata de florentina334 cu 14 ani in urma.

Buna seara.As dori sa stiu daca tatal meu care a primit diagnosticul de lomboradiculopatie L5 dreapta algoparetica discogena subacuta ar fi bine sa se opereze chirurgical sau cu nucleoplastie percutana?Precizez ca tatal meu are varsta de 69 ani.MULTUMESC

Raspunsuri (5)

georgeta

acum 14 ani

operezate cu laser .stiu pe cineva care ia reusit si se simte bine. si eu am hernie l5 s1 .deocamdata sint in tratament.cind o sa ma operez voi opta pt laser.e usoara recuperarea.SANATATE.AS DORI DACA TE OPEREZI SA LASI UN COMENTARIU

florentina334

acum 14 ani

Multumesc de raspuns.Am pus aceasta intrebare pt ca am citit despre aceasta metoda cum ca ar fi f buna dar pe forum multi pacienti nu sunt multumiti.Si in final ajung tot la metoda clasica.De aceea am intrebat .Multumesc,te voi tine la curent

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 14 ani

buna seara! eu as merge pe principiul operatiei clasice... sunt puse in balanta avantaje si dezavantaje, iar balanta tinde sa fie spre avantajele operatiei clasice. acum e la mare moda aceasta interventie, se opereaza precum apendicita, iar recuperare medicala oricum va avea mare nevoie si inainte si dupa interventie! multa sanatate si un pic de noroc cca avem mereu nevoie! cu drag, Alina Iatan.

valicohai

acum 13 ani

Daca optati pentru operatie, CEA CLASICA. Toate metodele astea noi sunt inca in faza experimentala,suna frumos dar s-ar putea ca rezultatul sa nu fie la fel.
Eu am reusit fara operatie, nu am 69 ci numai 47 de ani, dar nu cred ca e asa mare diferenta;si la mine procesul de uzura (rugina!) este evident. Ar fi diferenta intre 47 si24-25 de ani, ce ziceti? Daca vreti sa incercati ceva pentru a evita operatia ma gasiti pe [email protected] sau la 0733075284.Multa sanatate!

ina

acum 10 ani

operatia clasica are mult mai multe avantaje, chirurgul poate pipai , poate vedea culoarea naturala a tesuturilor .